Forumul Hunedoara

non comercial

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

DESFIINŢARE HALĂ LAMINOR PROFILE MIJLOCII ŞI ANEXE

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

metalurgistul

DESFIINŢARE HALĂ LAMINOR PROFILE MIJLOCII ŞI ANEXE,
16.02.2010
CERTIFICATE DE URBANISM PE LUNA FEBRUARIE:
SC "IRON RECYCLE" SRL
judetul Hunedoara, localitatea Hunedoara, bulevard Traian, nr. 18, bl. 15, ap. 59
judetul Hunedoara, localitatea Hunedoara, incintă S.C. ARCELOR MITTAL S.A. (zona laminoare)
6
luni
INTOCMIREA DOCUMENTAŢIEI FAZA D.T.A.D. - "DESFIINŢARE HALĂ LAMINOR PROFILE MIJLOCII ŞI ANEXE"
.....
CRED CA NU MAI ARE ROST VREUN COMENTARIU LA CE SE INTAMPLA.... PACAT CA SE DISTRUGE TOT SI NIMENI NU IA MASURI,.. DOAR IN ROMANIA SE POATE INTAMPLA ASA CEVA, SE INCALCA ORICE LEGE, ORICE CONTRACT,.. CONTRACTUL DE PRIVATIZARE A FOST INCALCAT DE NENUMARATE ORI PANA ACUM DE "INVESTITOR" FARA CA NIMENI SA IA VREO MASURA,... ASTA E,.. NE MERITAM SOARTA,..

hunedorean

Nu o sa ramana mare lucru din Combinat....

3 taiere hale la data de 22.04.11 13:56

metalurgistul

da,..acum se taie si hala de la laminorul 750 mm, si urmeaza laminorul de sarma,.. va ramane doar hala de la laminorul 650 mm pe platforma de la laminoare, toate celelalte hale ale fostelor laminoare care in prezent sunt inchise vor fi demolate, acest lucru e sigur pentru ca am aflat de la o sursa din cadrul combinatului,.. pacat ca se intampla asa, ar fi putut sa se extinda, sa faca noi investitii in acele hale, dar asta e, asa "invetitor strategic" a venit la Hunedoara care in loc sa investeasca taie si nimeni nu il trage la raspundere

sir_drinkalot

SF1 nu era un fel de ajustaj si depozit intermediar pentru blumurile de la turnare continua? Chiar nu are sens ceea ce fac astia acuma.

5 taiere hala la data de 18.05.11 15:20

metalurgistul

ba da, era folosit ca ajustaj dupa ce s-a inchis in 2006-2007,.. dar ce mai conteaza,.. conteaza ca e fier mult pentru "investitor"... si deci prin urmare bani obtinuti fara sa investeasca absolut nimic, bani oferiti cadou de statul roman in urma unei privatizari dezastruase din care doar valorificat ca fier vechi tot combinatul valora mai mult decat s-a oferit pe el,.. incet incet "investitorul" s-a pus pe treaba si a taiat oe1, laminorul 800, laminorul de benzi, si urmeaza toate celelalte hale de pe platforma de la blooming,.. si in plus, ca un bonus, se mai desfiinteaza aproximativ 100 de locuri de munca, in urma singurei investitii in productie, bineinteles, nici aia nu e o investitie curata ci o relocare a productiei, un transfer de utilaje,... asta e, suntem "capitalisti" acum, ce nu mai e "rentabil" se privatizeaza, se taie,..etc... totul ca sa umple buzunarele unora...

sir_drinkalot

Da se pare ca ai dreptate, ce idioti. In loc sa mentina hala pentru eventuale dezvoltari ulterioare.

http://apmhd.anpm.ro/anunt_depunere_solicitare-12855
cred ca au deja si certificatul de urbanism pentru treaba asta. Si parca recent au si completat toate geamurile lipsa cu policarbonat.
http://www.primariahd.ro/fisiere/module_fisiere/1825/CU%2002%20-%202011.pdf
Tre sa ajung sa trag niste poze pana nu se demoleaza complet Sad

metalurgistul

da,.. au primit certificat de urbanism in luna aprilie,.. asta e,.. noi, statul roman, am vandut combinatul pe nimic si indianu nici macar locurile de munca existente, cele 2000 de locuri de munca cu acele capacitati de productie care existau nu le-a pastrat, macar atat pentru toate beneficiile pe care i le-a oferit statul roman, chiar daca era o privatizare paguboasa pentru statul roman, dezastruasa chiar, macar sa fi pastrat ceea ce a "cumparat" pe nimic, dar nu,.. a inchis sectii ceea ce nu avea voie prin contractul de privatizare, acum taie halele,.. cred ca se vede clar intentiile acestui "investitor",.. nici macar nu pot sa imi fac vreo speranta pentru vreo dezvoltare a combinatului, cred ca sunt zero sanse in conditiile actuale...
.... dupa ce termina cu hala de la 750, care deja o parte din ea e pusa la pamant, va trece la hala laminorului de fina

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum